„Książka to przyszłość!” było tegorocznym hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego celem jest promowanie biblioteki szkolnej i jej działań wśród  społeczności szkolnej, propagowanie zainteresowania książką oraz kształtowanie kultury czytelniczej i podnoszenie poziomu czytelnictwa.

Biblioteka ZSTiO „Meritum” jak co roku włączyła się w październikowo – listopadowe obchody Święta Bibliotek Szkolnych, organizując wystawę książek: „Nowości” z zasobów biblioteki szkolnej oraz kontynuując zeszłoroczną Akcję Bookcrossingową: „Uwolnij książkę – Podziel się książką!”, a także zachęcając uczniów do wzięcia udziału w licznych pozaszkolnych konkursach literacko – czytelniczych.

Ambitna i utalentowana młodzież „Meritum” uczestniczyła w X Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny w Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach, Ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół średnich na recenzję filmu o wartościach patriotycznych pt.: „RECENZJA na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI”, zorganizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach oraz Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt.: „Najlepsza recenzja książki”, zorganizowanym przez Księgarnię TAK Czytam. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników w/w konkursów, co ma nastąpić zaraz po świątecznej przerwie!

Kulminacyjnym punktem szkolnych obchodów bibliotecznego święta było finalizowanie w grudniu zakupów książek, tj. beletrystycznych nowości wydawniczych, lektur oraz literatury popularnonaukowej i branżowej do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3. Zakup książek poprzedziły ankiety, wywiady, rozmowy indywidualne z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami na temat wymarzonych tytułów książek, które powinny znajdować się w meritumowskiej bibliotece.

„Książka to przyszłość!” było hasłem nie tylko Święta Bibliotek Szkolnych, ale przyświeca także całorocznym działaniom biblioteki w „Meritum”. Już w styczniu zapraszamy do udziału w XIV Turnieju Wiedzy „Wiem Wszystko o Książce i Bibliotece”.

Tymczasem wszystkim czytelnikom „Meritum” życzymy w Nowym Roku samych mądrych i  ciekawych książek, wielu przyjemnych i niezapomnianych chwil ze świetną literaturą!

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.