Boimy się terrorystów, ale to na drogach, a nie w zamachach, ginie rocznie prawie trzy tysiące Polaków. Czy do Polski przyjadą terroryści? A może bardziej realna jest wielka powódź czy huragany? O zagrożeniach w różnych aspektach, o tym co było, co jest i co nam grozi w przyszłości rozmawialiśmy wczoraj z ekspertami do spraw bezpieczeństwa Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła między innymi w wykładzie generała Wojska Polskiego oraz dowódcy Wojskowej Formacji Specjalnej GROM, Romana Polko, który podzielił się z nami swoimi bogatymi doświadczeniami. Przedstawił wizję niebezpieczeństw, które grożą nam w przyszłości, a także zwrócił uwagę na konieczność zmiany sposobu myślenia o zagrożeniach. Wzięliśmy również udział w warsztatach na temat świadomego rozpoznawania zagrożeń, w szczególności porwań i uprowadzeń, których liczba rośnie z roku na rok. Wizyta na uczelni była świetną okazją, aby poznać ofertę i bazę szóstej w rankingu Perspektyw uczelni niepublicznej w kraju.