W tym roku obchodziliśmy Tydzień Kariery pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”. Zespół do spraw doradztwa zawodowego przy wsparciu partnerów zewnętrznych zorganizował szereg wydarzeń dla społeczności szkolnej. Młodzież poszukująca pracy miała okazję zarejestrować się w Ochotniczych Hufcach Pracy oraz zapoznać się z ofertami pracy prezentowanymi przez Punkty Pośrednictwa Pracy z Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Tarnowskich Gór i Radzionkowa. Z zainteresowaniem spotkały się promowane przez OHP projekty „Ginące zawody” oraz „Wolontariat z OHP”. Grupa młodzieży uczestniczyła w spotkaniu on-line zatytułowanym „Najważniejsze pytanie w karierze”, a poświęconym samorozwojowi. Przedsięwzięcie realizowane było pod patronatem WSiP oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej na temat - „Plan kariery” i „Młodzież na rynku pracy”, podczas których analizowali swoje mocne i słabe strony oraz określali swoje cele edukacyjne i zawodowe. Grupa uczestników wypełniła testy predyspozycji zawodowych i omówiła ich wyniki z doradcą zawodowym. Spotkanie warsztatowe ze studentem Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie było doskonałą okazją, aby dowiedzieć się jak dobrze przygotować wystąpienia publiczne i jak zapanować nad tremą. Wszystkie te działania wpisują się w całościowy plan wspierania naszych uczniów w podejmowaniu trudnych decyzji, jakie przed nimi stoją na wciąż zmieniającym się rynku pracy.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.