Klub Młodego Wolontariusza Merit w tym roku bierze udział w grze dla wolontairuszy, podczas której będzie miał za zadanie sprostać trzem misjom. Tematem pierwszej misji była samotność – już samo słowo daje nam odczuć, że nie był to łatwy temat, ale dla nas to nic trudnego.  Słownik języka polskiego samotność definiuje jako "Odczuwany stan braku towarzystwa bliskiej osoby, opuszczenia przez innych; życie w odosobnieniu, z dala od ludzi". Po krótkim badaniu naszej okolicy okazało się, że pracy jest nie mało, dlatego współpracując ze Szkołą Podstawową numer 5 w Siemianowicach wspólnie przygotowaliśmy kartki świąteczne dla podopiecznych mysłowickiego hospicjum. W sumie wysłaliśmy ich 70 i mamy nadzieję, że dadzą one w te święta wiele radości. Zajęcia plastyczne nam się tak spodobały, że podczas VI Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole, już po raz kolejny społeczność całej szkoły przygotowywała świąteczne kartki w ramach akcji Marzycielska Poczta. 6 grudnia w naszej szkole to nie tylko czas odwiedzin Mikołaja, ale też wypełniania dobrych uczynków, dlatego też wolontariusze naszego klubu przygotowali świąteczną kawiarenkę, z której cały dochód został przeznaczony na przygotowanie świątecznej paczki dla Pana R., związanego niegdyś ze szkołą, teraz samotnego i schorowanego. W tym zadaniu współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem PRO MERITUM, które pomogło nam zakupić artykuły do paczki. Pan R. był również gościem VI Kiermaszu Świątecznego organizowanego w naszej szkole.Wydawałoby się, że najważniejszym osobom w okolicy pomogliśmy, ale nic bardziej mylnego. W naszej szkole nie mniej niż o drugim człowieku pamięta się o zwierzętach, w końcu to nasi najlepsi przyjaciele. W trosce o ich radość, nasze wolontariuszki podjęły pracę w schronisku dla bezdomnych zwierząt Psia Chata w Chorzowie. Co sobotę dziewczęta jeżdżą do schroniska, by spotkać się z psami – wyprowadzają je na spacery, uczą podstawowych komend, oswajają z ludźmi, przygotowując do adopcji. Jak same mówią – merdający ogonek daje im wiele satysfakcji. Dla naszych pupili zorganizowaliśmy również kawiarenkę charytatywną podczas, której zebraliśmy 224 złote oraz zebraliśmy koce, karmę, zabawki dla zwierząt. W tę akcję oraz w akcję „Jak miś z misiem” zaangażowaliśmy naszych młodszych kolegów z Zespołu Szkół Integracyjnych, którzy wraz z nami zbierali przedmioty potrzebne w Psiej Chacie na zimę oraz dzielili się zabawkami, by umilić czas zwierzętom ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Pięć studwudziestolitrowych worków wypełnionych po brzegi piłkami, pluszakami, zabawkami pomoże zwierzętom chorzowskiego ZOO miło spędzić czas. Misja numer 1 uświadomiła nam jak wiele jest wokół nas samotności i jak wiele pracy czeka nas w walce przeciwko niej, dlatego dziękujemy wszystkim szkołom i organizacjom, które nam w tym pomogły. Fotorelację z działań Merita prezentujemy w linku: https://youtu.be/_yvTsVwLFqU
#Polichrom

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.