Od wielu lat ZSTiO Meritum współpracuje z Instituto de Educación Secundaria Ies Zaraobe w Amurrio, w Hiszpanii. W ostatnim tygodniu w naszej szkole gościła trójka nauczycieli z tej baskijskiej placówki, gdzie kształcąc uczniów korzysta się z najnowocześniejszych zdobyczy techniki. Zaraobe ufundowała dla nas drukarkę 3D, takiego samego typu , jaki posiada. Dzięki temu łatwiej będzie nam współpracować w zakresie mechatroniki i tworzyć nowe projekty. Kilku nauczycieli oraz uczniów naszego Technikum nr 2 zostało już przeszkolonych z obsługi tego nowoczesnego sprzętu przez hiszpańskich nauczycieli. Warto dodać, że jest to już druga drukarka 3D, ale o innych technicznych możliwościach.

Praca na nowoczesnym sprzęcie będzie kolejnym wyzwaniem dla uczniów Meritum oraz z pewnością pobudzi ich kreatywność i innowacyjność.

Jednocześnie od marca gościmy uczniów Zaraobe, którzy odbywają praktykę zawodową w naszym mieście. Staramy się przybliżyć im ciekawe miejsca naszego regionu i aktywnie zachęcamy do udziału także w naszych rodzinnych domach np. podczas świąt wielkanocnych. Dla naszych hiszpańskich przyjaciół zorganizowaliśmy wycieczkę do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz zwiedzaliśmy Kraków.

Wymiana doświadczeń kadry pedagogicznej Meritum z nauczycielami z Zaraobe toczy się właściwie cały czas za pomocą komunikatorów internetowych.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo