Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”, w związku z trwającymi obchodami Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Całą społeczność ZSTiO „Meritum”, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, zachęcamy do włączenia się w liczne i różnorodne działania i wydarzenia rocznicowe. Szczególnie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, takich jak:

• Konkurs dla uczniów na fotograficzną/filmową interpretację drogi lokalnej społeczności do niepodległości pt.: „Tak budziła się Polska w mojej miejscowości”,
  • Konkurs recytatorsko – wokalny dla uczniów pt.: „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence”,
  • Konkurs dla nauczycieli różnych przedmiotów na scenariusz lekcji podejmującej tematykę stulecia niepodległości pt.: „O historii nie tylko na lekcjach historii”,
  • Konkurs epistolograficzny dla uczniów pt.: „ Opowiem Ci o kraju moich dziadków”.

Głównym celem powyższych konkursów jest kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej i dumy z bycia Polakiem, a równocześnie rozwijanie wrażliwości artystycznej i kreatywności.

Szczegółowych informacji na temat konkursów udzielają Panie: Wicedyrektor Szkoły Katarzyna Stronczek i Ksenia Hadryan. Serdecznie zapraszamy!