Klub Miłośników Książki i Sztuki już po raz trzynasty zorganizował Turniej Wiedzy „Wiem Wszystko o Książce i Bibliotece”. Głównym celem szkolnego konkursu bibliotecznego było upowszechnianie czytelnictwa, kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród młodzieży oraz rozwijanie zdolności literackich.

W meritumowskim turnieju bibliotecznym wzięło udział 19 dwuosobowych zespołów, reprezentujących większość klas LO i T. Uczestnicy konkursu czytali ze zrozumieniem tekst pt.: „Rozwój drukarstwa we Francji w XV i XVI wieku”, rozwiązywali test wyboru oraz krzyżówkę, dotyczące historii książki, pisma i literatury, a także wymieniali cechy, jakie powinien posiadać idealny nauczyciel bibliotekarz. Konkursowicze tworzyli również własne wiersze i opowiadania o szkolnej bibliotece, książkach i czytaniu, swoich pasjach oraz mikołajkowo – bożonarodzeniowych świętach.

Laureaci Konkursu w obecności Dyrektora Szkoły Pana Stefana Kowalczyka otrzymali dyplomy i wyróżnienia, konkursowe książeczki, drobne upominki oraz słodycze.

Pierwsze miejsce zdobyli ex aequo: Karolina Sędzielewska i Dagmara Kunicka z klasy IIa T oraz Paweł Bagiński i Jakub Łoński z klasy IIIa T.

Drugie miejsce zajęły: Aleksandra Kardaś i Sylwia Strzebinczyk z klasy IIIa LO.

Trzecie miejsce uzyskali ex aequo: Adrian Skwarczyński i Tomasz Namysło z klasy IIa T oraz Dawid Janeczek i Marcin Madej z klasy IVb T.

Wyróżnienia za wiersze i opowiadania otrzymały następujące zespoły: Weronika Podsiadło i Wiktoria Mikołajczyk z klasy IIb T, Julia Białas i Zuzanna Filus z klasy Ia LO, Aleksandra Zięba i Martyna Wolff z klasy IIa LO, Paulina Staw i Patryk Waniek z klasy Ib T oraz Wiktoria Derba i Julia Copik z klasy Ia LO.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!!!

Tradycyjnie efektem Konkursu jest książeczka prezentująca twórczość wszystkich uczestników konkursowych zmagań pt.: „Poezja i proza o bibliotece, książkach, czytaniu, pasjach i świętach”, wzbogacająca szkolny księgozbiór.

Zapraszamy do biblioteki i czytania!!!