W tym roku wspólnie z ZSTiO MERITUM zagrały: Szkoła Podstawowa nr 4 (Gimnazjum nr 7), Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 20(Gimnazjum nr 8), Szkoła Podstawowa nr 16(Gimnazjum nr 5).

W 26 Finale WOSP w sztabie MERITUM kwestowało 56 zarejestrowanych wolontariuszy zaangażowanych w obsługę imprez zamkniętych w poszczególnych placówkach oraz w zbiórkę uliczną

Łączna kwota zebrana przez sztab to 29555,85zł. Przy czym 8815,50zł pochodzi z imprez zamkniętych w szkołach, a 20740,35zł. ze zbiórki ulicznej. Jak łatwo obliczyć średnio na jednego wolontariusza przypada 527,78zł, a ze zbiórki ulicznej na kwestujących 49 wolontariuszy na ulicach naszego miasta to 423,27zł.

Oznacza to, że wolontariusze zrzeszeni w sztabie MERITUM cieszyli się ogromnym zaufaniem i wsparciem darczyńców – mieszkańców naszego miasta. Rekordowa skarbonka w tym roku zawierała 2026,01

Poszczególne szkoły zrzeszone w sztabie MERITUM, rozpoczęły swoje działania na długo przed finałem, a podsumowane zostały one na uroczystym koncercie połączonym z podziękowaniami dla wolontariuszy, który miał miejsce w dniu wczorajszym w ZSTiO MERITUM.

Podsumujmy co działo się w poszczególnych placówkach:

Szkoła Podstawowa nr 4 - "Jarmark świąteczny dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Uczniowie własnoręcznie przygotowali ozdoby, dekoracje, kartki świąteczne i domowe wypieki, a także wystawę prac plastycznych zatytułowaną "Pomocna dłoń" promującą ideę wolontariatu oraz występy uczniów w ramach szkolnego koncertu "Nasze talenty". Wolontariusze SP4 kwestowali na ulicach Siemianowic Śląskich.

Szkoła Podstawowa nr 1 – Uczniowie przy wsparciu rodziców i kadry zorganizowali szkolna kawiarenka ze słodkościami działająca w trakcie przerw lekcyjnych oraz podczas zebrań z rodzicami. Uczennice wraz z rodzicami kwestowały również na ulicach miasta.

Szkoła Podstawowa nr 5 – Społeczność szkoły przygotowała przepyszne ciasta, słodkie galaretki, kolorowe kanapki, smakowite sałatki dostępne podczas przerw na szkolnych korytarzach. Szkolne korytarze wypełniały czerwone serca i prace plastyczne przygotowane przez uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 16 - Młodzi wolontariusze wraz z opiekunami wyruszyli w teren, by kwestować dla WOSP.

Szkoła Podstawowa nr 20 – Wsparła orkiestrowe działania kawiarenką przygotowaną przez klasę Ib Technikum z ZSTiO MERITUM (absolwentów SP20) dla młodszych kolegów i koleżanek.

Śląski Klub Strzelecki – zorganizował klubowe zawody strzeleckie

ZSTiO MERITUM – tradycyjnie zorganizowało kawiarenkę i koordynowało działania związane z rozliczeniem zbiórki ulicznej i poszczególnych imprez.

Wszyscy wolontariusze 26 finału WOSP zrzeszeni w sztabie w MERITUM spotkali się na uroczystym koncercie podsumowującym tegoroczny finał. W koncercie wystąpił zespół „NOMAD” czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 (Gimnazjum nr 7), a także Marysia z Szkoły Podstawowej nr 5 oraz niezawodna kadra MERITUM. W tym miejscu pragniemy podziękować Rodzicom młodych artystów za wkład w organizację i udostępnienie sprzętu. Koncert w MERITUM był wspólnym przedsięwzięciem społeczności szkolnych placówek zrzeszonych w sztabie.

Podsumowując tegoroczny finał pragnę podziękować Mieszkańcom miasta, Wolontariuszom i ich Rodzicom oraz szkołom i ich społecznościom za wkład oraz zaangażowanie w organizację 26 Finału WOSP.