"Ja na rynku pracy – moje talenty i kompetencje" pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach przygotowanych z tej okazji. W trakcie wykładu zatytułowanego „Wyższe kwalifikacje szansą na znalezienie lepszej pracy” uczestnicy mogli się dowiedzieć jak istotną rolę odgrywają zdobywane przez nich kwalifikacje i jak dobrze jest być wielozadaniowym na wciąż zmieniającym się rynku pracy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą Punktów Pośrednictwa Pracy, nie tylko z profilem ofert pracy krajowych i zagranicznych, ale również z atrakcyjną ofertą szkoleniową PPP w ramach, której mogą zdobywać nowe kwalifikacje. Naszymi gośćmi w tym roku była również Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych Polprom z Warszawy, która w innowacyjny, praktyczny sposób prezentowała uczestnikom jak ważną rolę w naszym życiu, nie tylko na rynku pracy, odgrywa postawa przedsiębiorcza. Najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Odkrywam siebie – moje talenty i kompetencje” w trakcie, których poza dobrą zabawą mogli poznać bliżej siebie, swój sposób funkcjonowania w grupie oraz swoje mocne i słabe strony.