W poniedziałek obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji uczniowie ZSTiO Meritum kolejny raz dołączyli do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez największą ilość osób. Do akcji prowadzonej w ramach programu WOŚP Ratujemy i Uczymy Ratować przystąpiło aż 133 uczniów! Były to 10 osobowe reprezentacje każdej z klas, które ratowały aż 13 fantomów. Organizację bicia rekordu wsparli Laerdal Medical Poland i Państwowa Straż Pożarna w Siemianowicach Śląskich, które udostępniły manekiny.
Muzyczny wkład w akcję mieli chłopcy z Radiowęzła Meritum 2.0. Dobrana przez nich muzyka, nie tylko uprzyjemniała półgodzinną akcję reanimacyjną, ale i wyzwoliła w ratownikach wokalne i taneczne talenty.
Warto wiedzieć, że Polska jest pierwszym krajem na świecie , w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie. W dzisiejszej próbie brało udział 85 tysięcy osób w ponad 800 miejscach w całej Europie. Czy udało się pobić rekord? Tego dowiemy się w przyszłym tygodniu, a już teraz gorąco dziękujemy wszystkim ratownikom, sojusznikom i organizatorom!
Zapraszamy do obejrzenia foto i videorelacji z imprezy: