Tradycyjnie, jak co roku klasy pierwsze ZSTiO Meritum udały się na warsztaty ekologiczne. W dniach 04-06 października uczniowie w przepięknych jesiennych klimatach w Soblówce mieli okazję uczestniczyć w nietypowych lekcjach geografii, biologii i przyrody. Zajęcia prowadzone były nie tylko przez nauczycieli Meritum panie Małgorzatę Franczyk i Benitę Handler, ale także przewodników górskich. Młodzież miała okazję poznać tajemnice lasów i Beskidów. Wykorzystując różne nowatorskie metody pracy, uczniowie przygotowywali zielniki, mapy. Pracując w terenie, doskonalili swoje umiejętności rozpoznawania zjawisk, sytuacji, komunikacji. Warsztaty ekologiczne Meritum są realizowane w ramach programu autorskiego „W zgodzie z sobą- w przyjaźni z naturą”, dlatego wszystkie ćwiczenia miały na celu upowszechniać wartości proekologiczne.