Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i zbierania plonów dziesięciomiesięcznej pracy. Dobra passa Meritum w tym zakresie trwa. Z radością informujemy, że Klub Młodego Wolontariusza Merit zajął zaszczytne drugie miejsce w grze dla szkolnych klubów wolontariatu Polichrom.

Polichrom, czyli pierwiastek czynienia dobra, był motywem przewodnim całorocznej gry dla szkolnych klubów wolontariatu województwa śląskiego zorganizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.

Od października uczestnicy gry realizowali zadania na rzecz środowiska szkolnego, lokalnego, współpracowali z organizacjami pożytku publicznego, promowali ideę wolontariatu, włączali się w akcje o zasięgu ogólnoświatowym. Słowem: emanowali polichromem, czyli zarażali dobrem.

Efektem działań wolontariuszy Meritum były 3 potężne misje, 12 sporych wyzwań oraz 24 taski, czyli zadania na refleks i kreatywność. Poziom i jakość podejmowanych działań były na tak wysokim poziomie, że pozwoliły uczniom Meritum zająć drugie miejsce w tym wojewódzkim wyścigu dobra. 13 czerwca w auli Wydziału Teologicznego UŚ podczas uroczystej Gali Wolontariatu z rąk zarządu RCW oraz władz miasta reprezentowanych przez Naczelnik Wydziału Edukacji panią Annę Sobieraj drużyna polichromu z Meritum odebrała wyróżnienia.

Miłym akcentem uroczystości była projekcja filmu przygotowanego przez organizatorów konkursu, przedstawiającego sam klub oraz realizację jednej z misji: https://www.youtube.com/watch?v=FdvWkTGRD1M

W imieniu opiekunek projektu pań Sylwii Wróbel i Barbary Niemiec-Falkus serdecznie dziękujemy i gratulujemy całemu zespołowi, w skład którego weszli: Anna Gigla, Jessica Konieczna, Julia Krawczyk, Martyna Bujok, Zofia Durczok, Alicja Rybczuk, Wiktoria Piechaczek, Paulina Żwaka , Marta Sobczyk, Weronika Spałek, Partycja Mrozowicz, Zuzanna Sówka, Patrycja Brzezowska, Kordian Rybarczyk, Kinga Juszczyk, Michał Pogórski, Monika Giluk, Aleksandra Kornak, Nikoletta Śliwka oraz pani Joanna Drabik-Nos, jako dobry duch i współorganizatorka wielu polichromowych zadań.

Warto wspomnieć, że działania wolontaryjne to długoletnia już tradycja ZSTiO Meritum. Klub działający pod opieką pań Mirosławy Missali i Barbary Niemiec-Falkus od 2006 roku poszczycić się może wieloma dyplomami i nagrodami za działalność na rzecz innych. Co najistotniejsze jednak daje wiele radości obdarowywanym pomocą, młodzież z kolei uwrażliwia na potrzeby innych uczy pracy w grupie, kreatywności i odpowiedzialności.

Więcej o realizacji projektu w Meritum znaleźć można na FB http://tnijurl.com/polichromwmeritum/ i Instagramie https://www.instagram.com/kmw_merit/