Galway to małe przyjemne miasto nad oceanem. Ludzie są tutaj bardzo pomocni i troskliwi, a do tego lubią rozmawiać. W Galway jest dużo zabytków: Spanish Arch, Merlin Castle, Lynch Memorial Window, Lynch’s Castle, kościoły, uniwersytet, ale przede wszystkim wzrok przykuwa plaża oraz widoki na ocean. W centrum miasta jest dużo barów, w których można spędzić miło czas próbując irlandzkich specjałów. Miasto jest znane również z piosenki Eda Sheerana pt. „Galway Girl” opowiadającej o dziewczynie z Galway która jest zakochana w piosenkarzu.

Pierwszy tydzień uczniowie spędzili na doskonaleniu języka angielskiego oraz poznawaniu pracodawców. Organizacją praktyk zajmuje się Ciara Loughlin, bardzo miła, otwarta i wyrozumiała. To ona znajduje Host Families oraz miejsca praktyk zgodne z zainteresowaniami i umiejętnościami naszych uczniów.

A oto co piszą nasi uczniowie: „Nazywam się Dawid. Mieszkamy razem z Darkiem Mikołajem i Kubą w domu Bredy i Eamona. Mieszkają oni w nowo zbudowanym domu niedaleko Galway. Mają dwóch synów Kayla (2 lata) i Adama (1 rok). Rano gdy wstaniemy, po wzięciu prysznica robimy sobie śniadanie (jedzenia mamy pod dostatkiem), później nasi host rodzice zawożą nas na przystanek autobusowy, z którego jedziemy do Galway.”

oraz Szymon:

„Pracuję w serwisie komputerowo-komórkowym Syrius. Mój szef jest miły i pomocny. Moja praca polega głównie na softwarowej części naprawy problemów związanych z komputerami i sieciami, a także na nauce wymiany wadliwych podzespołów komórki”.